لاستیک بریجستون - لوگو

تاریخچه و معرفی محصولات لاستیک بریجستون

در شرکت بریجستون، هدف ما تبدیل شدن به شرکتی جهانی به معنای واقعی کلمه و تبدیل برند بریجستون به عنوان برند شماره یک و بی‌رقیب جهانی، هم در اسم و هم در محصولات، است. تمام تیم‌های ما در سراسر جهان به دستیابی این هدف متمرکز و معطوف شده‌اند.

ریشه‌های رویا و هدف ما به زمان احداث شرکت لاستیک بریجستون در سال...

لاستیک بریجستون - لوگو

تاریخچه و معرفی محصولات لاستیک بریجستون

در شرکت بریجستون، هدف ما تبدیل شدن به شرکتی جهانی به معنای واقعی کلمه و تبدیل برند بریجستون به عنوان برند شماره یک و بی‌رقیب جهانی، هم در اسم و هم در محصولات، است. تمام تیم‌های ما در سراسر جهان به دستیابی این هدف متمرکز و معطوف شده‌اند.

ریشه‌های رویا و هدف ما به زمان احداث شرکت لاستیک بریجستون در سال 1931 برمی‌گردد. مؤسس شرکت بریجستون با نگاهی به پتانسیل آینده تایرهای خودروهای سواری و توسعه بین‌المللی این تجارت، از ترجمه انگلیسی نام خانوادگی خود برای نامگذاری شرکت استفاده کرد. وی حتی آن زمان نیز رویای آینده گروه بریجستون را در سر می‌پروراند.

با رشد صنعت خودروی ژاپن، گروه بریجستون تجارت خود را گسترش داد تا تبدیل به بزرگترین تولیدکننده تایر این کشور شود. این شرکت هم‌چنین پای خود را از کشور ژاپن فراتر نهاد و به بازار آسیا وارد شد. در سال 1988، بریجستون شرکت تایر و محصولات لاستیکی فایرستون که شرکت جهانی برجسته با سابقه قابل احترامی بود را به خود ملحق کرد. این اتفاق باعث شد شرکت بریجستون به یکی از بزرگترین شرکت‌های تایر و محصولات لاستیکی تبدیل شود و تیم جهانی ایجاد کرد که با استفاده از بالاترین سطح کیفیت خدمات و فناوری، تمام تلاش خود را در سراسر جهان وقف مشتریان کرده است.

سال های 1906 الی 1930، سال های اولیه زندگی موسس بریجستون

در سال 1906، شوجیرو ایشی‌باشی که هفده ساله بود، اداره تجارت خانوادگی خود که مربوط به تجارت لباس بود را در شهر کورومه استان فوکوکا به دست گرفت. رویای بلند پروازانه شوجیرو، وقف زندگی خود به ملت ژاپن در سطح بالاتر و فراتر از تجارت خانوادگیش بود. فهرست موفقیت‌های وی تحسین برانگیز است. این فهرست عبارت است از: کسب مهارت در تولید جوراب‌های سنتی ژاپنی موسوم به تابی، اصلاح سیستم کارآموزی، استفاده از سیستم قیمت‌گذاری استاندارد، ساخت جیکا-تابی (جوراب‌هایی با کف لاستیکی که می‌توان از‌ آن‌ها به عنوان کفش استفاده کرد)، توسعه تجارت کفش‌های لاستیکی و تولید این محصولات در خارج از ژاپن شوجیرو با استفاده از سرمایه‌ای که از تجارت کفش لاستیکی و جیکا-تابی جمع‌آوری کرده بود تصمیم به ساخت تایر گرفت. صنعتی که تا آن زمان در ژاپن وجود نداشت. وی به آینده حمل‌ونقل موتوری ژاپن ایمان داشت و در زمینه تولید تایر‌های وطنی مصمم بود.

سال های 1931 الی 1940، احداث شرکت بریجستون و تولید اولین لاستیک

اولین تایر بریجستون در نهم ماه آوریل سال 1930 توسط بخش ساخت تایر شرکت جوراب‌های تابی تولید شد. تقریباً یکسال پس از ساخت اولین تایر در یکم ماه مارس سال 1931، شوجیرو ایشی‌باشی، بخش ساخت تایر شرکت جوراب‌های تابی را جدا و شرکت تایر بریجستون در شهر کورومه استان فوکوکا را احداث کرد. شرکت تایر بریجستون بر ساخت تایر طبق فناوری ژاپنی معطوف شده بود. شرکت بریجستون در روزهای اول با چالش‌های بسیاری در حوزه فناوری، تولید و فروش مواجه شد. شرکت بریجستون سریعاً کیفیت خود را بهبود بخشید و تجارت خود را هم در ژاپن و هم در کشورهای دیگر گسترش داد.

سال های 1941 الی 1950، چالش های بوجود آمده توسط جنگ جهانی دوم

مقررات زمان جنگ در سراسر ژاپن شکل گرفته بود و منجر به این شده بود که تقریباً خروجی و محصول تمام شرکت‌ها در جهت برطرف کردن تقاضای ارتش باشد. اگرچه جنگ در سال 1945 به پایان رسید ولی با این حال شرکت بریجستون تحت تأثیر قرار گرفته و با چالش بازسازی تجارت مواجه شده بود.

ساختمان مرکزی توکیو طی بمباران نابود شده بود و تمام دارایی‌های خارج از کشور از دست رفته بود. خوشبختانه کارخانه واقع در کورومه و یوکوهاما بدون آسیب باقی مانده بودند و شرکت بریجستون توانست بلافاصله پس از پایان جنگ، تولید خود را از سر بگیرد و بر بسیاری از موانع فائق آید و سرانجام از خرابه‌های جنگ بصورت قوی‌تری برخیزد.

سال های 1951 الی 1960، نوآوری در فناوری و تولید انبوه

در سال 1951، بریجستون اولین شرکت در ژاپن بود که شروع به فروش تایرهای نخی کرد و پروژه 5 ساله برای مدرن کردن تجهیزات تولید کلید خورد. در همین سال، شرکت بریجستون ساختمان دیگری در شهر کیوباشی استان توکیو بازگشایی کرد که موزه شرکت را در خود داشت. در سال 1953، میزان فروش از 10 میلیارد ین گذشت و بریجستون را در صدر صنعت ژاپن قرار داد. در سال 1956 جشن سالروز 25 سالگی احداث شرکت در شهر کورومه برپا شد. در سال 1959، شرکت بریجستون به فروش تایرهای نایلونی روی آورد. در سال 1960 برای فراهم کردن تقاضای بازار رو به گسترش خودرو، کارخانه جدیدی در توکیو احداث شد.

سال های 1961 الی 1970، تولید تایرهای رادیال (سیمی) و گسترش خارج از کشور

در سال 1961 شرکت بریجستون به بازار معاملات بورس وارد شد و ساختار مدیریتی جدیدی به خود دید. شوجیرو ایشی‌باشی به سمت رئيس هیأت مدیره و کانچیرو ایشی‌باشی به سمت مدیر کل انتصاب شدند. به عنوان بخشی از جابه‌جایی مدیریتی، شرکت یک برنامه سلسله مراتبی اتخاذ کرد که شامل فعالیت‌های کنترل کیفیت بود. در سال 1968، شرکت بریجستون جایزه ممتاز در مدیریت کیفیت را از آن خود کرد.

در سال 1962 بخش جدیدی به کارخانه اضافه شد تا مرکز فنی جدیدی در آنجا استقرار یابد و سیستم تحقیق و توسعه احداث شد. در زمینه فروش، سال 1967 شاهد فروش اولین تایر رادیال خودروی سواری به اسم RD-10 بود. در سال 1965 اولین کارخانه خارج از ژاپن از زمان پایان جنگ در سنگاپور بازگشایی شد و در سال 1969 تولید تایر بریجستون در تایلند نیز شروع شد. برای بریجستون، دهه 1960، دوران گسترش خارج از ژاپن بود که در این دوران و در سال 1967، شرکت تایر بریجستون آمریکا احداث شد تا ساختمان مرکزی فروش در ایالات متحده باشد.

اولین کارخانه خارج از ژاپن بریجستون از زمان پایان جنگ جهانی در سنگاپور گشایش یافت (کارخانه کار خود را در سال 1965 با اسم کارخانه بریجستون مالزی شروع کرد و سپس در سال 1968 به بریجستون سنگاپور تغییر نام داد.)

سال های 1971 الی 1980، اتمام ساخت کارخانه ها در ژاپن و گسترش در آسیا و اقیانوسیه

شوک نفتی اوایل دهه 1970 باعث رکود اقتصادی ژاپن شد. علیرغم این چالش، طی این دوره شرکت بریجستون بیش از پیش بر فناوری خود در رابطه‌ با تولید تایرهای رادیال تأکید می‌‌کرد و کارخانه تولید تایر جدیدی در ژاپن تأسیس کرد.

در سال 1978 تایرهای رادیال سوپر فیلر به بازار آمد و در سال 1979 شرکت، تایرهای رادیال بسیار با کیفیت و کارآیی بالای POTENZA را عرضه کرد.

شرکت هم‌چنان بطور جدی گسترش خود در کشورهای دیگر را ادامه می‌داد. در سال 1976 علاوه بر شروع تولید در اندونزی و ایران، بر یک تولیدکننده تایر تایوانی سرمایه‌گذاری و کارخانه ساخت تایر را خریداری کرد. در سال 1980 شرکت بریجستون کارخانه ساخت تایری در استرالیا خریداری کرد و به محصولات خود تنوع داد.

طی این دوره رشد و گسترش، خانواده بریجستون باید با غم از دست دادن مؤسس خود، آقای شینجیرو ایشی‌باشی، کنار می‌آمد. وی در یازدهم سپتامبر سال 1976 دیده از جهان فرو بست.

اتمام ساخت پیست‌ آزمایشی بریجستون در شهر کوروسیو  (که بعدها به شهر ناسوشیوبارا تغییر نام داد) در استان توچیگی. (بخش اول آن در سال 1976 کامل شد).

سال های 1981 الی 1990، ادغام بریجستون با شرکت تایر و محصولات لاستیکی فایرستون

در یکم ماه مارس سال 1981 بریجستون سالروز 50 سالگی احداث خود را جشن گرفت. همزمان، شرکت چشم‌انداز خود را بر تقویت بنیان‌ها و ادامه استراتژی گسترش خارج از کشور با هدف تبدیل شدن به یکی از سه تولیدکننده برتر محصولات تایر قرار داد. به عنوان بخشی از این استراتژی، بریجستون کارخانه‌ای واقع در تنسی از شرکت فایرستون خریداری کرد که تبدیل به اولین کارخانه تولیدکننده بریجستون در آمریکای شمالی شد. در سال 1983 بریجستون شروع به تولید تایرهای رادیال کامیون و اتوبوس در این کارخانه کرد. در ماه می 198۸، بریجستون شرکت تایر و محصولات لاستیکی فایرستون را به خود ملحق کرد و طی این ادغام، بریجستون به یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه تایر تبدیل شد. تصاحب فایرستون باعث در اختیار گرفتن تعداد زیادی کارخانه در آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و جنوبی، اروپا و سایر نقاط جهان شد. هم‌چنین طی موافقت نامه‌ای در سال 1988، بریجستون فعالیت خود را در ترکیه آغاز کرد. به منظور ارتقای روحیه همکاری و تعاون، شرکت بریجستون در سال 1984، به شرکت سهامی بریجستون تغییر نام داد. ساختمان اصلی شرکت فایرستون در شهر آکرون که در سال 1990 به یکی از سه مرکز فنی شرکت سهامی بریجستون تبدیل شد.

سال های 1991 الی 2000، گسترش جهانی

اقدام موفقیت‌آمیز شرکت در یکپارچه شدن با فایرستون منجر به سود کلان در سال 1992 و تأسیس ساختمان مرکزی بریجستون در اروپا و ساختمان مرکزی جدید در شهر نشویل ایالت تنسی در آمریکا شد. برای ارتقای برند بریجستون و ساخت بنایی جدید براساس میراث فایرستون در زمینه خودروهای مسابقه‌ای، در سال 1995 بریجستون برند فایرستون را به مسابقات ایندیاناپولیس 500 و ایندی کار که یکی از محبوب‌ترین مسابقات اتومبیل سواری آمریکا می‌‌باشد، دوباره وارد کرد. در سال 1997 برند بریجستون وارد مسابقات فرمول ۱ شد که محبوب‌ترین و از نظر فناوری پیشرفته‌ترین مسابقات جهان می‌باشد. با گسترش تجارت شرکت در سراسر جهان، تأسیسات تولید جدیدی نیز در تایلند، هند، لهستان، چین، ایالت متحده و سایر کشورها احداث شد. در سال 2000، مرکز فنی محصولات صنعتی و شیمیایی در کارخانه یوکوهاما ساخته شد تا به عنوان مرکز نوآوری و فناوری برای رشد شرکت به فعالیت بپردازد.

کارخانه آیکن در ایالت متحده که فعالیت خود را در سال 1999 شروع کرد.

کارخانه پوزنان در لهستان که فعالیت خود را در سال 2000 شروع کرد.

کارخانه شن‌یانگ در چین که فعالیت خود را در سال 1999 شروع کرد.

سال های 2001 تا به حالا، شرکت ممتاز جهانی

در سال 2001، خانواده جهانی بریجستون فلسفه همکاری جدیدی اتخاذ کرد که بر پایه ایجاد “اعتماد و غرور” با سهامداران اصلی شرکت بنا شده بود که شامل کارمندان، مشتریان و شرکت‌های مشابه خود در مجامع مختلف بودند. در سال 2007 بریجستون شرکت ثبت شده بانداگ را خریداری کرد که تایر روکش می‌ساخت. این اقدام باعث شد که بریجستون تایرهای کامیون و اتوبوس را با آخرین فناوری و راه‌‌حلی برای تمام تایرها، چه برای تایرهای نو و چه برای محصول و خدمات تایر روکش، ارائه دهد. بریجستون خود را موظف به تبدیل شدن به شرکت شماره یک جهان در فناوری تایر و توسعه پیشرفته‌ترین تایرها و ارائه خدمات همیشگی به مشتریان کرده است. اشتیاق ما به برتر بودن در سخنان مؤسس شرکت، آقای شینجیرو ایشی‌باشی خلاصه می‌شود که گفته است بریجستون در سراسر جهان خود را وقف “خدمت به جامعه با کیفیتی بی‌نظیر” کرده است.


تمام محصولات لاستیک بریجستون عرضه شده در فروشگاه از تاریخ تولید به مدت 5 سال شامل خدمات پس از فروش توسط نماینده رسمی لاستیک بریجستون در ایران می باشد

بیشتر

بریجستون | Bridgestone 

لیست مقایسه محصولات

انصراف